Telefon: +48 505 189 983   
 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

ST.png 

 

STUDIUM CIŚNIEŃ II

część I
Duża sala baletowa Studium Musicalowego Capitol
ul. Piłsudskiego 72 Wrocław

2. i 4.06.2018., godz. 21:00 
,,Ludzkie Salem’’
Dyplom taneczny 

część II
Scena Ciśnień Teatru Muzycznego Capitol
ul. Piłsudskiego 67 Wrocław

6.06.2018., godz. 18:00 
,,Narysuj mi baranka”
Dyplom aktorski 

6.06.2018., godz. 20:00 
,,Byłeś? Widziałeś?” 
Dyplom wokalny

7.06.2018., godz. 18:30 
,,Lustra”
Dyplom z piosenki aktorskiej

7.06.2018., godz. 20:00 
„Słuchacze koncertowo”
Koncert słuchaczy Policealnego Studium Musicalowego Capitol

BEZPŁATNE BILETY na wszystkie wydarzenia dostępne w kasie Teatru Muzycznego Capitol od godz. 9:00 dnia 21.05.2018. 

Zapraszamy!

 

 

 

 

Zapraszamy do wysłuchania fragmentu wywiadu w Radiu Wrocław - Kultura  z naszymi tegorocznymi dyplomantkami Magdaleną Kuśnierz i Magdaleną Zamoroką.

Najbliższe spektakle " Narysuj mi baranka " już 20,21,22 kwietnia 2018 r na Małej Scenie Studium Musicalowego Capitol . Bilety w formie bezpłatnych wejściówek są do odebrania w kasie Teatru Muzycznego Capitol.

Wszystkie spektakle rozpoczynamy o godzinie 19.00 , czas trwania 90 minut 

 

https://www.youtube.com/watch?v=MhcmKbLZuDQ

PRW-kopia.jpg

 

 

 

 

Dzielimy się z Państwem kolejną pracą z naszego cyklu "Fonografia ".

Ideą jest wspieranie Słuchaczy w Ich próbach komponowania własnych utworów  , zarówno pod względem tesktu jak i muzyki . Staramy się by efektem tej pracy było profesjonalne nagranie utworu , zapozannie się z technikami realizacji nagrań w oparciu o wszystkie etapy pracy nad własnymi kompozycjami. Miłego słuchania...

https://www.youtube.com/watch?v=B79_7oj1FOg 

 

Natalia.jpg

 

 

 

 

 

                              " L u d z k i e   S a l e m

         czyli 19,5 taktu przed szóstym wiadrem historia opowiedziana ruchem "

 

W najbliższą sobotę i niedzielę o godzinie 20.30 odbędzie się II część egzaminu dyplomowego według dramatu Athura Millera "Czarownice z Salem" w reżyserii Agaty Obłąkowskiej z choreografią Jana Nykiela. Tym razem Dyplomanci naszego studium zaprezentują się w ramach dyplomu aktorsko-ruchowego , miejsce inscenizacji " Duży Balet " Studium Musicalowego Capitol ul. Piłsudskiego 72 . Serdecznie Państwa zapraszamy .

 

 

 MG 4215

 

 

 

 

 

 

 

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na drugą odsłonę części dyplomowej w roku akademickim 2018. Za nami  premiera spektaklu "Narysuj mi baranka" w reżyserii Bogny Woźniak-Joostberens z udziałem naszych tegorocznych dyplomantów. Czas więc na kolejną formę podzielenia się z Państwem fragmentem naszej pracy artystycznej. Dyplom aktorsko-ruchowy na podstawie dramatu Athura Millera "Czarownice z Salem" w reżyserii Agaty Obłąkowskiej z choreografią Jana Nykiela.

Najbliższe terminy spektakli - 7. kwietnia (pokaz przedpremierowy), 8. kwietnia (premiera) 2018r., godz 20.30 - Duży Balet Studium Musicalowego Capitol.

 

agata_sun_fot._Edgar_de_Poray.jpg

 

Agata Obłąkowska

Aktorka, reżyser, choreograf. Absolwentka wydziału aktorskiego PWST Wrocław (2010). Nominowana do Nagrody Kulturalnej Gazety Wyborczej WARTO w kategorii Teatr (2014). Laureatka nagrody im. Małgorzaty Napiórkowskiej dla najlepszego studenta wydziału aktorskiego (2010). Ukończyła Szkołę Aktorską Haliny i Jana Machulskich (2005). Uczestniczka licznych warsztatów m.in "Warsztaty Wspólnym Głosem" prowadzone przez Annę Zubrzycki i Helen Chadwick, "Reżyseria i praca aktorska" prowadzone przez prof. Kazimierza Brauna oraz "Drama metodą edukacji XXI wieku" prowadzonych przez Partice Baldwin. Występowała w galach konkursów literackich i teatralnych (m.in. Angelus 2012, PPA 2009, Premio Europa per il Teatro 2009) w reżyserii Tomasza Mana, Wojciecha Kościelniaka i Jerzego Bielunasa. Od lat związana z pracą z młodzieżą poprzez prowadzenie warsztatów teatralnych. Na co dzień współpracuje z Teatrem Arka, Teatrem NEON, Cloud Theater i Teatrem Muzycznym Capitol

 

jan_sun__fot._łukasz_kozłowski.png

Jan Nykiel 

Tancerz, aktor, performer, choreograf, muzyk, alpinista. Certyfikowany animator kultury i sztuk cyrkowych Klanzy oraz szermierki scenicznej. Od 2010 roku tancerz w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu, współpraca z Cloud Theater,Teatrem Arka i Teatrem Neon.Uczęszczał do Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej we Wrocławiu, do klasy gitary. Pracuje głównie w technikach tańca współczesnego, ale również: improwizacji, kontakt improwizacji, BCM, tańcu klasycznym, tańcu towarzyskim, akrobatyce, żonglerce ogniem, Jiu - Jitsu i wielu innych.Intensywnie kształci się na warsztatach tanecznych i teatralnych m.in. u: Leszka Bzdyla, Dawida Lorenca, Igora  Podsiadłego, Iwony Olszowskiej, Anny Krysiak, Anny Krych, Milana Kozanek, Adriana Russi, Jacka Owczarka, Witolda Jurewicza, Jacka Gębury, Oli Osowicz, Waldemara Staszewskiego, Anny Staszewskiej, Katarzyny Chmielewskiej, Sebastiana Zajkowskiego, Aliego Akabali, Mashy Grudskaya, Zuny Kozanek, Sebastiana Gębury, Koriny Kordovej, Tomasza Pomersbacha, Sebastiana Flegiela, Miltona Paulo, Sylwii Hefczyńskiej-Lewandowskiej.  Tworzył choreografię do spektakli : „Krótki zarys wszystkiego" (Cloud Theather); „Buhaj - czyli z zachwytu kobietom pękają staniki”(Teatr Reaktor); Calineczka”, „Roszpunka” (Teatr Neon, Wrocław), „Projekt kłamstwo” - Spektakl zdobył liczne nagrody w Konkursie Młodych Twórców Teatru Tańca na I Połczyńskim Festiwalu Tańca, m.in. rezydencja w Instytucie Polskim w Wiedniu.

  

Obsada : 

 Tituba – Magdalena Zamoroka 

 Abigail Wiliams - Magda Kuśnierz 

 Betty Parris – Ola Sakowska 

 Elizabeth Proktor – Kaja Bzdeń

 Mery Wareen – Karolina Szymańska 

 Mercy Lewis – Karolina Toczek 

 Ann Putnam – Wiktoria Banszek 

 Pariss – Paulina Bocian

  Proktor ( gościnnie )– Jan Nykiel

 

"... Spotykamy się w ciemnym lesie, aby spróbować choć przez chwile być wolnymi, żeby choć przez sekundę poczuć oddech, który wypełnia nasze ciała, żeby poczuć namiętność i prawdę w świecie skostniałych zasad, moralnej hipokryzji, i zamknięcia na wszystko co jest dokoła nas. Spotykamy się, żeby opowiedzieć o tym jak wieki wpływ na jednostkę ma społeczeństwo, jak trudno jest wyrwać się z okowów pętających nasze ręce i serca, a jednocześnie jak jednostka, owładnięta jedyną społecznie tolerowaną odmianą szaleństwa czyli miłością, może wpłynąć na społeczeństwo. Problem lęku, osamotnienia, zawiłych relacji międzyludzkich, małżeńskich, wyobcowanie, nietolerancja inności, paraliż…to wszystko w małym miasteczku Salem…Spotykamy się w ciemnym lesie żeby zobaczyć jak spirala nienawiści i władzy nakreślona ludzką ręka, puszczona w ruch, nie może się już zatrzymać, jak podpieranie się wyższymi ideami może sprowadzić na ludzi niezasłużoną śmierć. Jesteśmy tylko małymi istotami w świecie wypełnionym wieloma niezrozumiałymi, metafizycznymi sytuacjami, tylko od nas zależy czy widzieć będziemy czysto i jasno czy jednak uwolni się to głęboko skrywane w środku zło, które bardzo szybko potrafi przejąć nad nami władzę jeśli tylko poczuje taką możliwość. Szaleństwo, które ogarnęło Salem w 1692 roku, procesy i egzekucje rzekomych czarownic, są tylko pretekstem do dużo szerszej dyskusji o współczesnym świecie.

Spotykamy się w ciemnym lesie ,żeby choć przez chwilę emocje zawładnęły naszymi duszami i ciałami…"

 

 

 

 

 

06 – 07.06.2018 r

 

 

W ramach dni otwartych zapraszamy wszystkich zainteresowanych i chętnych na dwudniowy cykl

„STUDIUM CIŚNIEŃ”,w ramach którego zaprezentujemy tegoroczny spektakl dyplomowy

pt. „NARYSUJ MI BARANKA” oraz egzamin dyplomowy ze ŚPIEWU i PIOSENKI w wykonaniu

słuchaczy 3 roku. Będzie można też zobaczyć i posłuchać „KONCERTU Studium Musicalowego

CAPITOL” w wykonaniu poszczególnych słuchaczy z pierwszego i drugiego roku.

Bilety w formie darmowych wejściówek do odebrania będą w kasie Teatru Muzycznego CAPITOL.

Szczegółowy program tego wydarzenia oraz termin możliwości odebrania biletów zostanie

umieszczony na naszej stronie w maju br.

Prosimy zatem zaglądać na naszą stronę !!! Ilość wejściówek jest ograniczona !!!

 

Po zakończeniu dwudniowego cyklu będzie zorganizowane również spotkanie z  Dyrektorem Piotrem Dziubkiem

dotyczące działalności naszego Studium.

 

 

ZAPRASZAMY !!!

 

 

 

 

 

Miło nam jest poinformować , że w najbliższą sobotę 10 marca 2018 odbędzie się długo wyczekiwana Premiera spektaklu dyplomowego ,, Narysuj mi baranka " w reżyserii Bogny Woźniak - Joostberens.

Kolejne terminy spektakli w miesiącu kwietniu to 20, 21, 22 . Wszystkie spektakle rozpoczynają się o godzinie 20 , Mała Scena Studium Musicalowego Capitol, Wrocław ul. Piłsudskiego 72 .

Ilość biletów 40 na każdy spektakl - Bilety są bezpłatne - do nabycia w kasie Teatru Muzycznego Capitol

 

Serdecznie Państwa zapraszamy !!!

 

1_przyciete.jpg

                                            DYPLOM 2018

                      Mała Scena - Studium Musicalowego Capitol

                                         Spektakle Przedpremierowe

 

                                  " Narysuj mi baranka "

                    

                           na podstawie książki ,, Mały Książę ’’Antoine’a de Exupéry’ego 

                                 w reżyserii Bogny Woźniak - Joostberens

 

 

 Z ogromną radością informujemy o zbliżających się pierwszych spektaklach przedpremierowych  Dyplomu 2018. Zapraszamy na Małą Sceną w dniach 5,6,7 stycznia 2018 godz. 20.00 . Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu .

 

Narysuj_ver_3.jpg

 

 Kolejne informacje dotyczące Dyplomu 2018 już wkrótce , zapraszamy !!!

 

 

 

 

 

 

Makbet - Williama Shakespeare'a , w Teatrze Muzycznym Capitol

 

13 października w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu miała miejsce Premiera spektaklu w reżyserii Agaty Dudy Gracz . Z ogromną radością informujemy o tym wydarzeniu a w szczególności pragniemy zwrócić Państwa uwagę na udział w tym spektaklu naszych absolwentów i słuchaczy II roku Studium Musicalowego Capitol. To pierwsza realizacji w historii szkoły z tak licznym udziałem naszych słuchaczy w Teatrze Muzycznym Capitol , tym bardziej cenna mając na uwadze rangę spektaklu , obsadę aktorską i wybitne grono realizatorów . Polecamy ten spektakl Państwa uwadze i zapraszamy na kolejne przedstawienia .

Makbet

Foto : G.Noo- Wak 

http://teatr-capitol.pl/spektakle/138-wkrotce/1891-makbet

 

 

 

 

16472889_415713748774630_1831543202418500030_n.png

Zapraszamy na spektakle i koncert Słuchaczy Studium Musicalowego Capitol

 BILETY W FORMIE  DARMOWYCH WEJŚCIÓWEK DO ODBEBRANIA W KASIE TEATRU MUZYCZNEGO CAPITOL ... ZAPRASZAMY !!!

                                             

                                              P R O G R A M 

 

 

   16.06.2017 — STUDIUM CIŚNIEŃ — część I

 

 • godzina 19:00 - „Lilla Weneda”: egzamin semestralny I roku
  • Adaptacja tekstu Juliusza Słowackiego: Agata Obłąkowska-Woubishet
  • Muzyka, instrumenty smyczkowe: Malwina Kulisiewicz
  • Flet: Paula Musiał
  • Reżyseria światła: Norbert Hampel, Przemysław Kobel
  • Reżyseria dźwięku: Krzysztof Borowicz
 • Obsada:
  • Lilla Weneda: Paula Musiał, Zofia Stankowska, Marta Sapalska, Karolina Moc
  • Roza Weneda: Malwina Kulisiewicz, Żaneta Kwiatek
  • Derwid: Filip Mizia
  • Gwinona: Barbara Gołębiowska, Katarzyna Gęborek, Adrianna Górka, Kinga Wlaszczyk
  • Lech: Szymon Gruszczyński
  • Arfon: Żaneta Kwiatek
  • Krak: Marta Sapalska

Dwanaście pustych kamieni, dwunastu starców chóru, dwanaście ludzkich postaw, charakterów i emocji zabiera nas w tajemniczą, mistyczną podróż do świata baśni. Zabiera nas w podróż do podzielonych żądzą, krwią i walką narodów. Jednak nic nie jest jednoznaczne, pod każdą z pozoru nieetyczną postawą kryje się ból i cierpienie, które przy kontakcie z dobrem wychodzi na światło dzienne.

Tragedia podbitego narodu Wenedów rozgrywa się w czasie przedhistorycznym. Ukazuje najazd Lechitów na Wenedów. Wenedowie ponoszą rozpaczliwą klęskę, której przyczyną jest nieokreślona klątwa; naród ten nie może być w żaden sposób ocalony, jedynie królewska harfa mogłaby go zbawić. Sens beznadziejnej klęski rozumie tylko jedna z dwóch córek króla, Roza Weneda, wieszczka, która dzięki władaniu nad siłami natury przepowiada tragedię już na samym początku, jednak ta tragedia ma dla niej dużo głębszy sens. Bohaterką ma stać się najmłodsza córka króla, tytułowa Lilla Weneda.

Dziewczyna trafia na dwór Lechitów i staje oko w oko z bestialstwem oraz barbarzyństwem oprawców, okrutnej Gwinony i zmanipulowanego przez nią Lecha.

Czy przyszłość jest rzeczywiście z góry naznaczona i w żaden sposób nie można jej zmienić? Czy ofiary nie staną się potworami?Czy potwory mogą mieć serce?

Czy po tej walce zostanie jeszcze coś czy tylko popioły?...

 • godzina 21:00 - koncert „Słuchacze koncertowo”
  • Aranżacje muzyczne: Piotr Dziubek, Rafał Karasiewicz
  • Reżyseria światła: Norbert Hampel, Przemysław Kobel
  • Reżyseria dźwięku: Krzysztof Borowicz
 • Wykonawcy:

  Barbara Gołębiowska, Adrianna Górka, Filip Mizia, Zofia Stankowska, Katarzyna Gęborek, Aleksandra Sakowska, Karolina Toczek, Paulina Bocian, Karolina Szymańska, Magda Kuśnierz, Magdalena Zamoroka, Anna Malek, Karolina Micuła, Sylwia Rubczak

 

 

17.06.2017 — STUDIUM CIŚNIEŃ — część II

 

 • godzina 18:30 - egzamin dyplomowy wokalno-taneczny
  • Choreografia: Małgorzata Fijałkowska
  • Muzyka: Piotr Dziubek
  • Reżyseria światła: Norbert Hampel, Przemysław Kobel
  • Reżyseria dźwięku: Krzysztof Borowicz
 • Dyplomanci:

  Natalia Borysiewicz, Natalia Brudniak, Agata Daniluk, Paulina Jeżewska, Alicja Konarska, Anna Malek, Karolina Micuła, Sylwia Rubczak, Malwina Stępińska, Katarzyna Szkudlarek, Małgorzata Urbanowicz, Filip Zaszewski

 • godzina 20:30 - spektakl dyplomowy „Józef K. i kobiety” – na motywach „Procesu” Franza Kafki
 •  
  • Adaptacja i reżyseria: Jacek Bończyk
  • Asystent reżysera: Karolina Micuła
  • Muzyka: Piotr Dziubek
  • Scenografia: Grzegorz Policiński
  • Reżyseria światła: Norbert Hampel, Przemysław Kobel
  • Reżyseria dźwięku: Krzysztof Borowicz
 • Obsada:
  • Narratorka – Karolina Micuła
  • Józef K. – Filip Zaszewski
  • Nieznajoma 1 – Małgorzata Urbanowicz
  • Nieznajoma 2 – Natalia Borysiewicz
  • Nieznajoma 3 – Katarzyna Szkudlarek
  • Nieznajoma 4 – Agata Daniluk
  • Pani Grubach – Alicja Konarska
  • Nadzorca – Malwina Stępińska
  • Panna Burstner – Natalia Brudniak
  • Ciotka – Anna Malek
  • Leni – Paulina Jeżewska
  • Pani A – Sylwia Rubczak

Józef K. jest wzorowym urzędnikiem bankowym, wynajmującym pokój u poczciwej pani Grubach. Żyje w swoim poukładanym rytmie i pozornie bezpiecznym świecie. Aż do dnia, kiedy rano nachodzą go Strażniczki i Nadzorczyni uświadamiając mu, że jest oskarżony i będzie wzywany przez bliżej nieokreślony Sąd. Józef K. próbuje się buntować i zrozumieć istotę sprawy, ale daremnie. Mota się przy okazji w związki z kobietami - eteryczną aktorką panną Burstner, a potem z Leni, opiekującą się Panią A, która mogłaby mu pomóc w rozwikłaniu jego sprawy. Do tego jeszcze pojawia się Ciotka, jego wścibska była opiekunka oraz wszystko wiedząca Artystka, która chciałaby mieć go na własność. Świat Józefa K. staje się z dnia na dzień - światem pełnym dusznych paragrafów oraz... kobiet.

 

18.06.2017 — STUDIUM CIŚNIEŃ — część III

 

 • godzina 21:00 - „Duety niezręczne”: egzamin dyplomowy z piosenki
 •  
  • Reżyser/promotor: Cezary Studniak
  • Aranżacje muzyczne: Rafał Karasiewicz
  • Reżyseria światła: Norbert Hampel, Przemysław Kobel
  • Reżyseria dźwięku: Krzysztof Borowicz
 • Dyplomanci:

  Natalia Borysiewicz, Natalia Brudniak, Agata Daniluk, Paulina Jeżewska, Alicja Konarska, Anna Malek, Karolina Micuła, Sylwia Rubczak, Malwina Stępińska, Katarzyna Szkudlarek, Małgorzata Urbanowicz, Filip Zaszewski

Celem pracy z tegorocznymi dyplomantami jest świadome podejście do wszelkiego rodzaju relacji z partnerem na scenie. Dzięki piosence również jesteśmy w stanie opowiedzieć o różnorodnych zależnościach międzyludzkich, często bolesnych i niejednoznacznych.

NASI PARTNERZY

Partnerem Szkoły jest Gmina Wrocław,
która dofinansowuje działalność Studium.

wroclawlogo


Partnerem Szkoły
jest Teatr Muzyczny Capitol

capitol


   Fundacja Teatru Muzycznego Capitol

fundacja

 

 

Top of Page