żona potrzebna od zaraz

Żona potrzebna od zaraz

8 października 2018 — 17:30, 20:30

Kup bilety online

Cóż gorszego od posiadania żony może spotkać mężczyznę? Chyba tylko brak żony. Szczególnie jeśli jej posiadanie jest warunkiem do osiągnięcia lukratywnego awansu zawodowego, a nasz szef osobiście pragnie ją poznać podczas kolacji w naszym domu… Zatem – żona potrzebna od zaraz !!!

Jednak okazuje się, że od posiadania żony lub jej braku, mężczyznę może spotkać jeszcze coś dużo gorszego – posiadanie kilku żon… I to nie do końca swoich. Do tego jednocześnie i w tym samym miejscu. Ba, wręcz przy jednym stole – naprzeciwko szefa i jego żony, którzy są bardzo konserwatywnym małżeństwem … Smacznego. Katastrofa zbliża się nieuchronnie, a kariera nieuchronnie się oddala. Jednak nie raz już zdarzało się, że sprytna żona potrafi uratować męża z najcięższych opresji. A kilka żon i to jeszcze nie swojego męża ? Kto wie, może awans jeszcze nie stracony?

„Żona potrzebna od zaraz…“ Edwarda Taylora to znakomita, inteligentna komedia pełna błyskotliwego humoru słownego i sytuacyjnego. To gwarancja zabawy pełnej śmiechu oraz odrobiny ironii i uszczypliwości pod adresem każdego z nas. Szczególnie wiarygodna w tak znakomitej gwiazdorskiej obsadzie.

Występują:
 • Maria Pakulnis
 • Klaudia Halejcio
 • Weronika Książkiewicz
 • Magdalena Wójcik
 • Przemysław Sadowski
 • Marcin Troński

 


melodie

Najpiękniejsze Melodie Świata

Klasycznie i humorystycznie

14 października 2018 — 19:00

Kup bilety online

Wystąpią soliści Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie i Teatru Wielkiego w Łodzi: Eweliny Hańskiej - sopran, Danuty Dudzińskiej - sopran, Wiesława Bednarka - baryton, Krzysztofa Marciniaka - tenor oraz zobaczymy piękne układy choreograficzne w wykonaniu solistów baletu Teatru Wielkiego w Łodzi, a wszystkim artystom towarzyszyć będzie orkiestra kameralna pod dyrekcją Bogny Dulińskiej. Całość poprowadzi Andrzej Zborowski.

Podczas ponad dwugodzinnego koncertu / z krótką przerwa / "Najpiękniejsze melodie świata" usłyszymy wiele pięknych światowych kompozycji jak również arie i duety z największych oper, operetek i musicali. Chcemy zwrócić Państwa uwagę na balet, który zaprezentuje się m.in. w "Tańcu hiszpańskim" Piotra Czajkowskiego "Jezioro łabędzie", w polce Johanna Straussa "Auf der Jagd", "Can canie" Jacquesa Offenbacha... Światowe przeboje w mistrzowskim wykonaniu.

Program:
 • Rudolf Sieczyński – „Wiedeń, miasto moich marzeń”
 • Walter Jurmann, Bronisław Kaper – „Ninon, ach uśmiechnij się”
 • Paul Abraham – „Całować umiem tak jak Tangolita” z operetki „Bal w Savoy’u”
 • Salvatore Gambardella e Giuseppe Capaldo – „Comme facette mammetta”
 • Emerich Kalman – czardasz Maricy z operetki „Hrabina Marica”
 • Johann Strauss – walc „Karety” z operetki „Baron cygański”
 • Leonard Bernstein – „Tonight” z musicalu „West side story”
 • Izaak Dunajewski – “Serce, to najpiękniejsze słowo świata” z filmu “Świat się śmieje”
 • Emerich Kalman – czardasz Sylwii z operetki „Księżniczka czardasza”
 • Emerich Kalman – „Artystki z variete”z operetki „Księżniczka czardasza”
 • Jahann Strauss – polka „Auf der Jagd”
 • Florian Hermann, C.Gierdel – romans rosyjski „Oczy czarne”
 • Louis Guglielmi – „La vie en rose”
 • Luigi Denza – “Funiculi, funicula”
 • Mikis Theodorakis – ZORBA -“Strose to stroma sou”
 • Iwan Łarionow – “Kalinka”
 • Andrew Lloyd Webber – „All I ask of you” z musicalu „Upiór w operze”
 • Jacques Offenbach – “Can can”
 • Gonzalo Roig – “Quiereme mucho”
 • Emerich Kalman – “Lekko zwiewnie” z operetki “Hrabina Marica”
 • Wiązanka włoska: Ruggiero Leoncavallo – „Mattinata”, Ernesto De Curtis – „Wróć do Sorrento”, Luigi Denza – „Funiculi, funicula’, Eduardo Di Capua – „O sole Mio”

koncert muzyki filmowej

Koncert muzyki filmowej

15 października 2018 — 19:00

Kup bilety online

KRZESIMIR DĘBSKI – kompozytor, a także: dyrygent, skrzypek jazzowy, aranżer i producent muzyczny. Studiował kompozycję w Poznańskiej Akademii Muzycznej u Andrzeja Koszewskiego oraz dyrygenturę u Witolda Krzemieńskiego. W 1980 roku został zaproszony przez słynnego promotora J. E. Berendta do udzialu w festiwalu New Jazz Meeting w Baden-Baden. Tam też nagrał pierwszą płytę w międzynarodowej, gwiazdorskiej obsadzie m. in z Wolfgangiem Daunerem, Didierem Lockwoodem, Trilokiem Gurtu i Charlie Mariano. Jako lider jazzowego zespołu String Connection oraz jako solista koncertował od roku 1980 w całej niemal Europie, a także w USA i Kanadzie (blisko 1000 koncertow również radiowych i telewizyjnych). W latach osiemdziesiątych, w ankietach magazynu „Jazz Forum” wielokrotnie zdobywał tytuł „Najlepszego Skrzypka”, „Najlepszego Kompozytora” oraz „Najlepszego Aranżera Roku” w Polsce i w Europie. W roku 1985 znalazł się na liście dziesięciu najlepszych skrzypków jazzowych amerykańskiego pisma „Down Beat”. Grał z czołowymi muzykami jazzowymi w Polsce i na świecie . Uczestniczył w festiwalach w Reno (USA), Getxo (Hiszpania), Paryżu, Helsinkach, Montrealu, Konsbergu, Hamburgu, Baden-Baden, Budapeszcie, Leverkusen, Sibiu, Debreczynie, Bratysławie, Berlinie, Norymberdze, Hadze, Pradze, Kopenhadze i Le Mans. Nagrał ponad 30 albumow ze swoimi kompozycjami dla wielu wytwórni płytowych. Od 1987 roku Krzesimir Dębski bedąc u szczytu swojej kariery jazzowej, poświęcił się głównie poważnej twórczości kompozytorskiej. Skomponował ponad 120 utworów symfonicznych i kameralnych, m.in.: 2 symfonie, operę, 4 oratoria, utwory religijne, 11 koncertow instrumentalnych. Jego utwory były wykonywane na najpoważniejszych festiwalach muzycznych, przez znakomitych wykonawców jak: Vadim Riepin, Jose Cura, Andrzej Dobber, Susan Svrcek, Daniel Stabrawa, Konstanty Andrzej Kulka. Gilad Atzmon, „Cello Ensamble” Filharmoników Berlińskich oraz Solvguttene Chor z Oslo.

Więcej:

Skomponował muzykę do 100 filmów fabularnych m.in.: Medium, Kingsajz, Ogniem i Mieczem, W Pustyni i w Puszczy, Tam i z Powrotem, Stara Baśń, 1920 Bitwa Warszawska, oraz seriali telewizyjnych (Klan, Złotopolscy, Na dobre i na złe, Na Wspólnej, Przepis na życie, Ranczo). Skomponował ponad 500 piosenek które wykonywali: Anna Jurksztowicz, Beata Kozidrak, Edyta Górniak, Anna Maria Jopek, Zdzisława Sośnicka, Grażyna Łobaszewska, Grzegorz Turnau, Artur Gadowski, Mieczysław Szcześniak, Ryszard Rynkowski.

Muzyka do filmu „Young Magican” została nominowana do Kanadyjskiej Nagrody Filmowej Genie Award 88’. W roku 2000 Dębski otrzymał nagrodę „Fryderyk” w kategorii „Kompozytor Roku” oraz nagrodę Międzynarodowej Akademii Filmowej „Philip Award” za muzykę do filmu „Ogniem i Mieczem”. W 2001 r. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Pyrgos (Grecja) otrzymał nagrodę za muzykę do filmu „W Pustyni i w Puszczy”. Muzyka do filmu „ Stara Baśń” została wyróżniona nagrodą czytelników czasopisma FILM „ Złota Kaczka 2003”. W 2007 r. w USA serial TVP Andrzeja Maleszki „Magiczne drzewo” z muzyką Krzesimira Dębskiego otrzymał Emmy Award 2007 w kategorii filmów i programów dla dzieci. W 2005 r. Krzesimir Dębski otrzymał zamówienie od hollywoodzkiej wytwórni LimeLight Films na skomponowanie nowej muzyki do 16 niemych filmów Charlie Chaplina z lat 1914-1917. Posiada stopień naukowy doktora habilitowanego. Wykładał na letnich kursach muzycznych, m.in. w: Ankarze, Darmstadt, San Diego, Los Angeles i w Vallenci (Kalifornia). Wykłada w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Jako dyrygent prowadził koncerty z udziałem takich międzynarodowych gwiazd jak: Jose Carreras, Jose Cura, Ewa Małas–Godlewska, Adam Makowicz, Canadian Brass, Vadim Riepin, J. L. Ponty, Mark O’Connor, Regina Carter, John Blake i Nigel Kennedy. Dyrygował niemal wszystkimi orkiestrami polskimi na czele z Sinfonią Varsovią, Filharmonia Narodową i NOSPR, a także Irish BBC Orchestra, Moscow Symphony, Guadalahara Symphony Orchestra (Meksyk), Orchestra Teatro Municipal Rio de Janeiro, Cyprus National Orchestra, Leopolis Chamber Orchestra i Wind Orchestra Los Angeles oraz Sud-Wesfunk Orchester, Novi Sad Radio Orkiestra, Chile National Orquesta.

Od wielu lat Krzesimir Dębski aktywnie działa w dziedzinie upamiętniania losów wojennych swojej rodziny która w 1943 roku stała się ofiarą straszliwej czystki etnicznej UPA na Wołyniu. W 2016 ukazała się jego ksiażka „Nic nie jest w porządku” – Wołyń moja rodzinna historia.

Anna Jurksztowicz – wokalistka jazzowa i piosenkarka, także producentka muzyczna i autorka piosenek. W 1985 roku wygrała KFPP w Opolu zdobywając I nagrodę w konkursie Premier za „Diamentowy kolczyk” (muz. Krzesimir Dębski/ sł. Jacek Cygan). Reprezentowała polską piosenkę na międzynarodowych festiwalach w Sopocie (Polska,1985); Dreźnie ( Niemcy,1987 ); Curaçao ( Antyle Holenderskie 1988 ); Jurmali ( Łotwa 1989); Karlshamn ( Szwecja 1990 ); Siracusa (Włochy 1991 ); Istambule (Turcja 1991) ,w Kairze ( Egipt 1995) oraz w Indiach (2006). Nagrała wiele piosenek do znanych filmów i seriali TV m.in.: „Kingsajz”; „VIP”;" W pustyni i w Puszczy" „Czułość i kłamstwa”; „Matki, żony i kochanki”; „Na dobre i na złe”; „Więzy krwi”, „ Ranczo”. Obecnie Anna Jurksztowicz zakończyła nagrania najnowszego albumu zawierającego 15 nowych piosenek (mainstream), który wkrótce ukaże się w sprzedaży. Występuje w filharmoniach z programem symfonicznym poświęconym muzyce filmowej Krzesimira Dębskiego

Maciej Miecznikowski - muzyk i wokalista, autor piosenek, a także showman i osobowość telewizyjna. Multiinstrumentalista – śpiewa akompaniując sobie na fortepianie i gitarze, gra też na trąbce, flecie i akordeonie. Z wykształcenia jest śpiewakiem operowym – absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku. Obdarzony głębokim i mocnym głosem, dzięki któremu jest w stanie z wdziękiem i charyzmą oryginalnie zinterpretować niemal każdy utwór z dowolnego repertuaru, już nie raz swoimi występami zaskakiwał publiczność. Choć wychował się na muzyce klasycznej i jazzie, to uprawiał wiele gatunków muzycznych, swobodnie poruszając się w różnych konwencjach. Laureat wielu prestiżowych nagród bluesowych i jazzowych, a także nagród dziennikarzy i publiczności na festiwalach opolskich.


tydzień nie dłużej

Tydzień, nie dłużej

22 października 2018 — 17:30, 20:00

Kup bilety online

ON już z NIĄ nie może. Ale to w ogóle. Fizycznie. Jednak nie jest w stanie jej tego powiedzieć. Przecież jako mężczyzna nie posiada tego specyficznego składnika, nazywanego odwagą cywilną... Ale chwileczkę, żeby było jasne: nie chodzi o seks, bo z tym to jeszcze by pewnie mógł, chodzi o jej OBECNOŚĆ, słodką, niezmienną, wszechogarniającą i... nieodwracalną?!!!

Jedynym sposobem na wyjście z impasu jest by to ona podjęła decyzję, żeby jej również to wspólne życie zaczęło doskwierać. A ponoć nic tak skutecznie nie niszczy związku, jak odpowiednio nieodpowiedni... PRZYJACIEL. Najlepiej pod jednym dachem. Dlatego już nazajutrz TEN TRZECI pojawia się u drzwi z połową swojego dobytku.

Ale co, jeśli jego obecność wcale nie będzie uciążliwa? Co, jeśli jego zalety znacząco przewyższą jego... no właśnie, co jeśli on w ogóle nie ma wad???

„Tydzień, nie dłużej...” to na wskroś absurdalna komedia nie-małżeńska, z wielką, czerwoną ciężarówką w tle, w której słowo „szczerość” nabiera zupełnie nieoczekiwanych znaczeń, a przyjaźń, miłość... Chwileczkę. Jaka przyjaźń, jaka miłość...???

 


Chcesz się bawić? Zadzwoń!

29 października 2018 — 17:00, 20:00

Kup bilety online

capitolOK

Dziesiąta rocznica ślubu w Paryżu? Ach jak cudownie - Charlotte już dopina walizkę! Zapowiada sięDziesiąta rocznica ślubu w Paryżu? Ach jak cudownie - Charlotte już dopina walizkę! Zapowiada sięwspaniale... gdyby nie kilka nagłych niespodzianek i „małych” sekretów, które tworzą pajęczą sieć,wplątując zarówno bohaterów jak i widzów.Henry traci pracę i wszystkie środki przeznaczone na podróż. Spełnienie paryskiego marzeniastaje pod panicznym znakiem zapytania!Na pomoc przybywa Tristan - kreatywny sąsiad, który daje propozycję nie do odrzucenia... Henry, niechcąc narazić się swojej żonie postanawia przyjąć niecodzienną ofertę! Ach..Czego nie robi się dlaukochanej żony? (...lub bardziej ze strachu przed nią!) call center o erotycznym zabarwieniu...to dopiero początek dobrej zabawy!Kiedy Charlotte wpada na trop tajemnic męża, po jej piętach zaczyna deptać detektyw Bloggins. Coukrywa kobieta? Czego szuka detektyw? Czym zaskoczy nas każda pojawiącąca się postać?Światowa premiera sztuki „Chcesz się bawić? Zaczwoń!”to prawdziwa uczta pełna zwrotów akcji,barwnych postaci i świetnego humoru spędzonego w towarzystwie gwiazd!

Więcej:
  Obsada
 • HENRY - Krzysztof Hanke/ Piotr Pręgowski
 • POLICJANT - Marcin Mroczek / Rafał Mroczek
 • TRISTAN - Michał Koterski / Michał Piróg
 • CHARLOTTE - Dominika Gwit /Anna Powierza
 • IZA - Klaudia Halejcio/Katarzyna Polewany
 • PANNA BROWN - Iwona Rulewicz / Dorota Bierkowska
 • PRACODAWCA SMITH - Marek Włodarczyk / Michał Mikołajczak

LUC plakat 018 WROCŁAW 3 wro LUC

Rebel Babel Ensemble

30 października 2018 — 20:00

Kup bilety online

L.U.C w stronę Warsa Zdobywali Oscary, Cesary i Niedźwiedzie, współpracowali z największymi reżyserami, tworzyli przeboje i arcydzieła, ale ich muzyka jeszcze nigdy nie brzmiała z taką mocą. Aby na nowo odkryć polską muzykę filmową, we wrześniu w trasę koncertową ruszają znakomici artyści. Są wśród nich między innymi: Dorota Miśkiewicz, Maciej Obara, Krzysztof Herdzin, DAGADANA, oraz L.U.C i jego Rebel Babel Ensemble.

Reinterpretacja i remiksy muzyki polskich kompozytorów filmowych. Eklektyczna uczta. Potężne brassowe brzmienie. 100 lat polskiej muzyki filmowej z transkulturowym Big Bandem Rebel Babel Ensemble to znakomite kompozycje takich artystów jak Henryk Wars, Krzysztof Komeda czy Jan A. P. Kaczmarek, które wykonają między innymi Tamara Arciuch, Małgorzata Kożuchowska, Magdalena Kumorek, DAGADANA, Piotr Zioła i Dorota Miśkiewicz wspomagani przez kwartet klasyczny The Whoop Group oraz lokalne orkiestry dęte i Big Bandy.

Ale co, jeśli jego obecność wcale nie będzie uciążliwa? Co, jeśli jego zalety znacząco przewyższą jego... no właśnie, co jeśli on w ogóle nie ma wad???

Klasyczne filmowe przeboje zaaranżowali Łukasz L.U.C. Rostkowski oraz znakomity producent Marcin PAWBEATS Pawłowski i Maciej Obara. W projekcie pojawią się bardzo mocne akcenty jazzowe. Wybitny polski pianista i kompozytor współpracujący m.in. z Janem A.P. Kaczmarkiem przy Marzycielu - Krzysztof Herdzin wziął na warsztat Kapera i Komedę. Maciej Obara, ceniony na całym świecie saksofonista oraz wielokrotnie nagradzany Nikola Kołodziejczyk podjęli się interpretacji muzyki z filmu Nóż w wodzie. Pojawi się także Dominika Czajkowska, pianistka – laureatka tegorocznego konkursu Instant Composer na Transatlantyku. O wizualizacje zadba VJ Deruba.

Więcej: – Kochani. Nieście nowinę! Ruszamy w trasę z zupełnie nowym materiałem, którego na razie posłuchać będzie można wyłącznie na koncertach. Możecie się spodziewać charakterystycznego dla RBE potężnego brassowego brzmienia, jednak tym razem przełamiemy je wieloma sublimacjami i delikatnymi kompozycjami z pogranicza muzyki klasycznej. Połączymy światy muzyki filmowej, jazzu, klasyki, folku, hip-hopu i elektroniki. Zagramy kompozycje Warsa, Kapera, Daniłowskiego, Komedy, Kuźniaka, Jana A.P. Kaczmarka i innych. To będzie niezwykły prom kosmiczny łączący różne planety i energie. Dzięki programowi „Niepodległa” cena biletów będzie jednak daleka od kosmicznej – zapowiada L.U.C.

 


Nie tylko STRAUSS GALA

25 listopada 2018 — 17:00,

Kup bilety online

nietylkoStrauss

JUBILEUSZOWY KONCERT NA 30-LECIE AGENCJI ARTYSTYCZNEJ PRO MUSICA

 

Straussowska Orkiestra Festiwalowa pod dyrekcją Hansa-Petera Mansera oraz znakomici soliści – Anita Maszczyk, Monika Piechaczek, Anna Ciereszko, Jarosław Zawartko, Tomasz Tracz - w specjalnym projekcie koncertowym – Nie tylko STRAUSS GALA.

 

Już dziś zapraszamy Państwa do Wiednia, gdzie od blisko 150 lat niezmiennie na balach króluje walc, a melodie operetkowe nuci niemal każdy mieszkaniec tego miasta. Również i nasz wieczór koncertowy wypełni muzyka najsłynniejszych twórców przebojów operetkowych - Straussa, Lehara i Kalmana. Nie tylko STRAUSS GALA to niemal dwie godziny znakomitej zabawy publiczności z solistami, bo któż nie zakołysze się choćby do takich popularnych, arii, jak „Usta milczą, dusza śpiewa”, czy „Wielka sława to żart”. W programie obok operetek – Hrabina Marica, Perichola, Giuditta, Księżniczka czardasza, Baron cygański, Zemsta nietoperza - znajdą się również fragmenty musicali - My fair Lady czy Skrzypek na dachu, a także Czardasz Montiego oraz straussowskie polki, czardasze i walce. Straussowska Orkiestra Festiwalowa, licząca 40 osób, od kilku już lat z wielkim powodzeniem koncertuje w Polsce oraz w Chinach. W 2016 roku współpracę z orkiestrą rozpoczął wszechstronnie utalentowany, pochodzący z Wiednia dyrygent Hans-Peter Manser, szef Kammerorchester Vienna Sinfonietta, aranżer i kompozytor. W tym roku przygotuje i poprowadzi koncert Nie tylko STRAUSS GALA!


gaelforce

Gaelforce Dance

Mistrzowie Tańca Irlandzkiego w POLSCE!

3 grudnia 2018 — 19:00

Kup bilety online

Gaelforce Dance wracają, aby zaspokoić niedosyt polskiej publiczności, która wprost uwielbia ich szalone, pełne energii, spektakularne występy, dzięki którym do grupy przylgnęło określenie „ferrari tańca irlandzkiego”. Tak oszałamiającym sukcesem jaki odnoszą na świecie niewiele grup może się pochwalić – ich perfekcjonizm, który prezentują na scenie, stał się już legendą. W listopadzie i grudniu 2018 roku wystąpią w największych polskich miastach, aby po raz kolejny udowodnić, że są najlepszym zespołem tańca irlandzkiego na świecie! Gaelforce Dance to zespół składający się z najlepszych tancerzy i muzyków, którzy swoim spektaklem taneczno-muzycznym opartym na irlandzkim folklorze od lat podbijają serca widzów na całym świecie. W genialny sposób ukazują oni kulturę Zielonej Wyspy. Łączą taniec nowoczesny z celtyckimi rytmami, balet ze stepowaniem, muzykę z grą świateł, tradycję ze współczesnością.

Więcej...

Richard Griffin, choreograf zespołu, tak go określa: „Staramy się być innowacyjni i bardzo teatralni. Nasze show jest w 100% na żywo.” I to jest właśnie główny atut zespołu – jako jedyna grupa tego typu zawsze grają, śpiewają i stepują całkowicie na żywo. Wyznaczają w świecie tańca najwyższe standardy oraz odkrywają i szkolą wielkie talenty, jak choćby James Devine. To właśnie tańcząc w Gaelforce Dance pobił on światowy rekord w stepowaniu i trafił do księgi rekordów Guinness’a , osiągając rewelacyjny wynik 38 uderzeń na sekundę! Nowatorski sposób ukazania irlandzkiej kultury zjednuje im fanów, którzy nie pozostawiają ani jednego wolnego miejsca na żadnym z ich przedstawień, niezależnie czy mowa o USA, Kanadzie, Europie, czy Azji. Nie oparł im się nawet papież Jan Paweł II i Królowa Elżbieta II, dla których mieli zaszczyt występować. Historia przedstawiona przez artystów jest stara jak świat. Dwóch mężczyzn, jedna kobieta, miłość, dramat, pasja, zazdrość, pojednanie. Jednak sposób jej prezentacji nie jest pod żadnym względem banalny. Przepiękna scenografia, imponujące kostiumy, rewelacyjna muzyka, śpiew i taniec, feeria barw, gra świateł przenoszą widzów w bajkowy świat fantazji, a wszystko to w oprawie godnej Broadwayu. Artyści budują napięcie poprzez różnorodny taniec, czasem subtelny i cichy, a czasem zdecydowany i agresywny. Każdy szczegół jest dopracowany do perfekcji. Wszystko po to, aby zagwarantować publiczności niezapomniane wrażenia, pełne emocji, wzruszeń, euforii, niemal metafizycznych doznań. Widowisko charakteryzuje się najwyższym światowym poziomem. W jego przygotowaniu biorą udział takie międzynarodowe gwiazdy jak choreograf Richard Griffin, kompozytor Colm O'Foghlú, czy „Mistrz Musicalu” - śpiewak Peter Corry, wielokrotnie występujący na West Endzie. Najbardziej zapierające dech w piersiach są sceny zbiorowe, w których podziwiamy precyzyjne linie tancerzy oraz absolutną jedność wykonywanych przez nich kroków i wystukiwanego, z komputerową wręcz precyzją, rytmu. Nie trzeba być ekspertem, aby dostrzec w tej doskonale zgranej grupie wielki talent, pasję, zaangażowanie oraz lata ciężkiej pracy. A wszystko dla publiczności, która jedyne co może zrobić, to zgotować artystom kilkunastominutowe owacje na stojąco. A ta, wniebowzięta i oczarowana, nigdy nie zawodzi!

 


Wirtuozowski świat muzyki

3 czerwca 2019 — 19:00

Kup bilety online

plakatTeatr CAPITOL

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy i unikatowy koncert pt.: Wirtuozowski świat muzyki. Gwiazdą wieczoru będzie Katarzyna Dondalska, która należy do grona najwybitniejszych wirtuozów sopranowej techniki koloraturowej we współczesnej wokalistyce. Wielka śpiewaczka operowa Barbara Bonney, w wywiadzie udzielonym dla Telewizji BBC podczas Cardiff Singer of the World Festival, po wysłuchaniu śpiewu polskiej artystki, nazwała ją „Ósmym Cudem Świata”. Trudno się̨ dziwić́ takiemu entuzjazmowi – ktokolwiek chociaż̇ raz usłyszy ten piękny, zmysłowy głos, fenomenalną technikę̨
a nade wszystko swobodę̨ w poruszaniu się̨ w stratosferycznych przestrzeniach sopranu, będzie przekonany o słuszności tego stwierdzenia i autentycznego zachwytu wypowiadającej te słowa.

Jest kontynuatorką tradycji poruszania się po wokalnej stratosferze, wyznaczonych przez legendarne soprany koloraturowe, wśród których przede wszystkim należy wymienić Ernę Sack, Mado Robin oraz najbardziej fascynującą Bognę Sokorską.

Katarzyna Dondalska rozpoczęła swoją edukację muzyczną w wieku 5 lat. Podtrzymując rodzinną tradycję grała na skrzypcach. Zainteresowanie śpiewem pojawiło się z czasem i zaowocowało rozpoczęciem nauki pod kierunkiem Haliny Mickiewiczówny (pierwszej uczennicy wielkiej Ady Sari) w gdańskiej Akademii Muzycznej. Po roku studiów w Gdańsku na Wydziałach Instrumentalnym i Wokalno-Aktorskim, Katarzyna Dondalska kontynuowała je w Niemczech w Staatliche Hochschule für Musik Würzburg.

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej:

Studia ukończyła uzyskując dyplom instrumentalny (skrzypce) oraz wokalny z wyróżnieniem w klasie mistrzowskiej. Jest finalistką i laureatką znanych międzynarodowych konkursów wokalnych, m.in. Internationaler Musikwettbewerb der ARD, Cardiff Singer of the World Festival, Koloratur-Gesangswettbewerb Sylvia Geszty w Luxemburgu. W 2011 r. otrzymała stopień doktora w dziedzinie sztuk muzycznych, dyscyplinie artystycznej wokalistyka przyznany przez Radę Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku. Do jej znaczących ról należą: Królowa Nocy w Czarodziejskim flecie oraz Konstancja w Uprowadzeniu z seraju, Zerbinetta w Ariadnie na Naxos, Olimpia w Opowieściach Hoffmanna, Rozyna w Cyruliku sewilskim, tytułowa partia w operze Słowik I. Strawińskiego czy W. Braunfelsa. Wszystkie te partie kreowała na wielkich scenach operowych na świecie: Grand Opera Houston, Welsh National Opera Cardiff, Korean National Opera Seoul, Teatro Colon Buenos Aires, Teatro Lirico di Cagliari, Nationaltheater Mannheim, Teatr Wielki – Opera Narodowa w Warszawie. Występowała na estradach znaczących sal koncertowych: New York Avery Fisher Concert Hall, Disney Concert Hall Los Angeles, Washington John F. Kennedy Center for the Performing Arts, Chicago Music Hall, John Bassett Theatre Toronto, Philadelphia Verizon Hall/The Kimmel Center, Copley Symphony Hall/San Diego, Paramount Theater/Seattle, Orpheum Theater/Vancouver, Royal Theater/Victoria, Salle Wilfrid-Pelletier/Montreal, National Arts Centre/Ottawa, Winspear Centre Edmonton, Jack Singer Concert Hall Calgary, Tonhalle Düsseldorf, Fruchthalle Kaiserslautern, Friedrichstadtpalast Berlin, Schloss Benrath Düsseldorf, Konzerthaus Stockholm, DR Koncerthuset Kopenhagen, Königin-Elisabeth-Saal/Antwerpia, Alte Oper Frankfurt, Kölner Philharmonie, Philharmonie Berlin, Carl-Orff-Saal am Gasteig München czy Konzerthaus am Gendarmenmarkt Berlin. Współpracowała ze znakomitymi orkiestrami: Royal Philharmonic Orchestra Liverpool, San Diego Symphony Orchestra, WDR Rundfunkorchester Köln, NDR Rundfunksinfonieorchester Hannover, Deutsches Filmorchester Babelsberg, BBC Orchestra London, Bruckner-Symphonieorchester Linz. Śpiewała pod batutą wybitnych dyrygentów: Wasilij Petrenko, Dennis Russell Davies, Roberto Abbado, Carlo Rizzi, Peter Falk, Michael Jurowski, Theodor Guschlbauer, Peter Guth, Klaus Arp, Philip Ellis, Richard Armstrong, Ira Levin, Hans Graf, Howard Griffiths, Marko Letonja, Gabriele Ferro, Grzegorz Nowak, Michał Dworzyński Marek Pijarowski, Mirosław Jacek Błaszczyk, Antony Hermus, Victor Pablo Pérez, Modestas Pitrénas. Jej nazwisko pojawiało się na afiszach obok tak wielkich, światowego formatu artystów, jak Edita Gruberowa, Francisco Araiza, Elmar Gunsch, Günter Wewel, Gunter Emmerlich, Barbara Bonney, Pete York, Paul Esswood,Lanze Ryan, Stefan Pop, Desiree Rancatore, Dmitry Korchak, Anna Maria Kaufmann, Katherine Merling, Hanno Müller-Brachmann, Anna Goryachov, Sebastian Reinthaller, Tom Allen, Markus Werba, Diana Damrau, Maciej Pikulski, Madeleine Wehle, Brigitte Mira, Ingrid Surgenor, Ingrid Kreuder, Stefan Johannes Walter, Daniele Abbado, Bogusław Kaczyński, Alexander Petrov, Lesley Garrett, Ute Lemper, Till Brönner, Klaus Hoffmann, Joja Wendt czy Chris de Burgh. Jako pierwsza dokonała nagrań arii Karla Dittersa von Dittersdorf, pieśni religijnych Ottona Mieczysława Żukowskiego oraz Jozefa Wieniawskiego. W roku 2015 uzyskała stopień doktora habilitowanego sztuki muzycznej. Od października 2015 r. pełni funkcję profesora nadzwyczajnego w Akademii Sztuki w Szczecinie. Katarzyna Dondalska zostala wyróżniona nagrodą „Ikony Warmii i Mazur 2018” przez Prezydenta Miasta Olsztyna Piotra Grzymowicza oraz Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina za wybitne osiągnięcia artystyczne w kraju i na świecie. .

  Obsada
 • Stefan Johannes Walter-dyrygent
 • Katarzyna Dondalska-sopran koloraturowy
 • TMaksym Dondalski-skrzypce
 • Orkiestra Teatru Wielkiego w Poznaniu